BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 15774316
*
nr 1577 4316
Bordslampa
+ en skadad, keramik, blåmarmorerade. Höjd: 75 cm
Kondition: nagg
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2023
kl 20:20:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 19:33:18
1
300 kr
10/11 23:01:03
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blåmarmorerade bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor en skadad keramik
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:16
-
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18
*
Bordslampa
Kondition: nagg
nr 1577 4316
Bordslampa
+ en skadad, keramik, blåmarmorerade. Höjd: 75 cm
Kondition: nagg
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/11 19:33:18 | 1 | 300 kr |
10/11 23:01:03 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blåmarmorerade bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor en skadad keramik
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:16 -
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18